Ciekawostki

Jak produkowane są wędliny Grupy Beskidzkiej?

Jak produkowane są wędliny Grupy Beskidzkiej?

Na rynku dostępne są różne rodzaje wędlin. Wędliny Grupy Beskidzkiej to produkty nawiązujące do rejonu, w którym powstają – Beskidu Małego. Wyróżniają się sposobem produkcji oraz smakiem. Dlaczego warto kupić wędliny z Grupy Beskidzkiej?

Wybór wędlin jest ogromny. W sklepach znajdziemy wiele wędlin, które różnią się nie tylko ceną, ale także sposobem produkcji. Wędliny Grupy Beskidzkiej to produkty powstające w tradycyjny sposób, co wpływa na ich smak oraz wartości odżywcze. Wybierając lokalne produkty, można nie tylko poszerzać kulinarne horyzonty, poznając nowe smaki, ale także zyskać gwarancję ich pozytywnego wpływu na stan zdrowia.

Wędliny z Beskidu Małego – smak, który warto poznać

Wędliny nie goszczą już na naszych stołach jedynie od święta. Jemy je niemal codziennie, dlatego warto wybierać produkty, których skład i jakość nie budzą żadnych zastrzeżeń. Zakłady Mięsne Wadowice oferują wędliny, które powstają z uwzględnieniem tradycyjnych metod produkcji i rygorystycznych standardów jakości.

Beskid Mały to region słynący nie tylko z pięknych widoków i terenów o wysokich walorach turystycznych. To również region o bogatych tradycjach kulinarnych. Dania kuchni beskidzkiej słyną z prostoty i wyjątkowego smaku – takie też są wędliny z Grupy Beskidzkiej, które znajdują się w naszym asortymencie. Prosty, krótki skład, naturalne przyprawy i tradycyjne wędzenie to gwarancja zadowolenia wielbicieli wędlin oraz sposób na wprowadzenie do jadłospisu nie tylko smacznych, ale także zdrowych produktów mięsnych o wysokiej zawartości białka.

Szynka Beskidzka, Karczek Beskidzki i inne wędliny z tej grupy powstają z polskiego mięsa, od naszych krajowych dostawców. Precyzyjny dobór i pochodzenie mięsa ma wpływ na jakość wędlin, decydując o ich smaku i wartościach odżywczych.

Każdy produkt z grupy wędlin beskidzkich zachwyca doskonałym smakiem i aromatem. Sekretem wysokiej jakości oraz wyjątkowego smaku wędlin z Grupy Beskidzkiej jest nie tylko dobór najwyższej jakości mięsa, ale także sposób produkcji, który uwzględnia leżakowanie w kadziach i marynowanie na sucho przez siedem dni w mieszance przypraw naturalnych i soli. Niezbędnym dopełnieniem jest zastosowanie naturalnej metody wędzenia w piecu tradycyjnym, opalanym drzewem olchowym i bukowym.

Jak wygląda proces produkcji wędlin z Grupy Beskidzkiej?

Proces produkcji wędlin z Grupy Beskidzkiej od samego początku ukierunkowany jest na zachowanie wysokich wartości odżywczych i walorów smakowych mięsa. Dobór surowców uwzględnia współpracę z polskimi dostawcami mięsa, które przechodzi proces weryfikacji. Wybieramy idealne kawałki m.in. szynki zrazowej, karczku, boczku i schabu, które następnie są marynowane na sucho z dodatkiem wyselekcjonowanych przypraw naturalnych oraz soli. Proces leżakowania mięsa pozwala nadać mu odpowiednią kruchość oraz wyjątkowy smak i aromat. Na koniec wędliny trafiają do tradycyjnego pieca wędzarniczego.

Asortyment wędlin beskidzkich uwzględnia:

  • Boczek Beskidzki – do wyprodukowania 100 g boczku zużyto 135 g surowca mięsnego,
  • Karczek Beskidzki – do wyprodukowania 100 g karczku zużyto 135 g surowca mięsnego,
  • Schab Beskidzki – do wyprodukowania 100 g schabu zużyto 135 g surowca mięsnego,
  • Szynkę Beskidzką – do wyprodukowania 100 g schabu zużyto 135 g surowca mięsnego,
  • Kiełbaski Beskidzkie – zawierają 71% mięsa wieprzowego i 10% mięsa wołowego.

Każda z powyższych wędlin beskidzkich wyróżnia się m.in. wysoką zawartością białka oraz niepowtarzalnym smakiem. Nasze wędliny pakujemy hermetycznie, aby zabezpieczyć je na czas transportu i zachować pełnię aromatu oraz świeżości.

Podsumowanie

Wędliny z Grupy Beskidzkiej to wyjątkowe produkty o niepowtarzalnym smaku, który nawiązuje do naszego regionu – Beskidu Małego. Produkowane z najwyższej jakości mięsa od polskich dostawców, spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania smakoszy wędlin. Szynka, karczek, boczek, schab i kiełbaski z grupy wędlin beskidzkich są wędzone w tradycyjnym piecu dymem olchowym i bukowym, jednak, zanim trafią do pieca wędzarniczego, są marynowane na sucho i leżakują w kadziach. Zachęcamy do spróbowania wyjątkowych produktów, w których smak nawiązuje do lokalnych tradycji kulinarnych, łącząc w sobie wysoką jakość składników, prosty skład i unikalną kompozycję przypraw.