ZM WADOWICE

O Nas

Wadowice – malownicze miasteczko położone na Pogórzu Śląskim nad rzeką Skawą w województwie małopolskim, miasto powiatowe. Miejsce urodzenia papieża Jana Pawła II. Z Wadowic łatwo dostać się do Krakowa Bielska Białej i Cieszyna. Blisko stąd również w piękne tereny Beskidu Małego, po którym często w młodości wędrował Karol Wojtyła.

Zakłady Mięsne WADOWICE sp. z o.o. w Wadowicach rozpoczęły swoją działalność w 1995 roku.
Firma początkowo zatrudniała 18 osób, a obecnie w firmie pracuje około 100 wykwalifikowanych pracowników.
W latach 2001 – 2004 zakład został rozbudowany i zmodernizowany.
Został także opracowany i wdrożony System Bezpieczeństwa Zdrowotnego Produktu oparty o analizę zagrożeń i krytyczne punkty kontroli (HACCP). Następnym krokiem właścicieli zakładu było doposażenie go w nowoczesny sprzęt. Wszystkie te działania podnoszące jakość zdrowotną wyrobów, przyczyniły się zakwalifikowania zakładu – Decyzją nr 927 z dnia 16 lipca 2004, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Wadowicach – na rynki całej Unii Europejskiej.

Nowoczesny sprzęt pozwala na większy przerób mięsa i tworzenie nowych gatunków wędlin.
Firma posiada jako jedyna w Polsce prawa patentowe do produkcji wędlin z dodatkiem ziaren owsa.
Są to innowacyjne produkty ,które są wzbogacone zdrowotnymi właściwościami owsa.

Przedsiębiorstwo w chwili obecnej cały swój wysiłek poświęca na podwyższanie jakości swoich produktów, ze szczególnym uwzględnieniem ich bezpieczeństwa zdrowotnego, poprzez wszechstronne zaangażowanie pracowników działających na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa.

Obecnie zakład oferuje ponad 100 asortymentów wędlin, a także cały asortyment mięsa wieprzowego, wołowego i drobiowego. Wyroby sprzedawane są do sklepów i hurtowni na terenie województwa śląskiego, opolskiego dolnośląskiego oraz małopolskiego.